Legendární hospoda U Hubatků se může pochlubit bohatou historií

V roce 1928 požádal tehdejší majitel domu, pan Hubatka, o první povolení na hostinec. Postupem let název U Hubatků natolik zlidověl, že ani totalitní pokusy o změnu názvu v době socialismu na Smíchovskou pivnici se zcela minuly účinkem.
 
Největší slávu si Hubatkovi „prožily“ v době starých dobrých Vysočan, kdy v okolí pulsoval život v ČKD, pekárnách, ale i v dalších provozech. Traduje se, že bylo otevřeno skoro nonstop. Pamětníci vzpomínají na harmoniku, která ve výčepu hrála již od šesti od rána a kdo neznal Hubatkovi, jako by ani neexistoval.

U Hubatků – to není jen legendární pivnice v novém, ale i zbrusu nová nekuřácká restaurace s projekcí a zahradní restaurace!

Po sametové revoluci se U Hubatků objevil i první prezident Václav Havel s tehdejším ministrem práce a sociálních věcí, bývalým kovářem z ČKD, Petrem Millerem a jak bylo zvykem všech příchozích, tak i oni si dali pivo.
 

Několik památečních fotografií na legendární “šestku bez větráku”.

Postupem doby změnil dům majitele. V roce 2008 proběhla zásadní rekonstrukce starého pavlačového domu do dnešní podoby, která předeslala i nutnost kompletní rekonstrukce pivnice U Hubatků. Rekonstrukcí, která byla rozsáhlá od sklepa až ke starým dobrým klenbám na stropě.
 
Tato rekonstrukce pro nás, provozovatele, nastavila jasnou „laťku“ na technické vybavení zrekonstruovaných a nově vybudovaných prostor. Upřímně, k čemu by byla rekonstrukce jen samotného interiéru pivnice a vybudování nové nekuřácké restaurace, pokud by samotné srdce celého podniku – kuchyně – neprošlo zásadní přestavbou.

Pokud jste k nám chodili na zahradu v roce 2012, tak jste procházeli tenkráte ještě z průjezdu hrubou stavbou naší nové nekuřácké restaurace a tento prostor jsme za cca měsíc museli dotáhnout do skoro finále, neb léto a zahrada nečeká. S hodně odřenými ušišky se povedlo a v půlce června roku 2013 jsme s „jazykem na vestě“ otevřeli poslední součást jedinečného komplexu pivnice, nekuřácké restaurace, pizzerie a zahrady.

Pivnice se po kompletní rekonstrukci prostor znovu otevřela 21. 12. 2012 (příznačné datum – asi již staří Májové věděli o jejím „věhlasu“). Následovala výstavba nové nekuřácké restaurace a úprava zahrady. V dubnu 2013 pak proběhla rekonstrukce kuchyně a její rozšíření. Tehdy jsme si užili 35 dní prozatímní kuchyně a těšili se otevření krásné nové kuchyně s novými technologiemi. To se podařilo začátkem května 2013.

Především jsme řešili zásadní otázku, jak navázat na tradici oné památné „šestky bez větráku“. Rozhodli jsme se pro kombinaci strohé „surovosti“ s dubovým dřevem a dobovými fotografiemi. Bylo nad slunce jasné, že ducha starých Hubatků se nám nepodaří zachovat. Ta stará hospoda se totiž postupem let, společně s několika generacemi svých návštěvníků, dostala do stavu „neprovozovatelného“ v rámci současné legislativy.
 
Pokusili jsme se o minimalistické pojetí s důrazem na obsah a na příjemné prostředí, hlavně ale na nabídku na čepu a baru. Ostatně posuďte sami, zda se legendární „zaplivaná“ knajpa stane opět legendou v novém…

U Hubatků - pivnice